Nowoczesne i oryginalne płytki ceramiczne

Styczeń 17, 2019

Nowoczesne i oryginalne płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Stosuje się je zarówno w kuchni, jak i w łazience. Gres można położyć na podłodze lub na ścianach. Popularność tego materiału wynika z jego rozlicznych zalet. Wiele osób martwi się jednak, że płytki wprowadza do wnętrza nudę i sztampowość. Czy tak faktycznie jest?

 Rynek płytek ceramicznych jest bardzo duży. Tym, którzy szukają nowoczesnego i oryginalnego rozwiązania, studio 4pm.com.pl proponuje zastosowanie heksagonów. Ich inna nazwa to płytki metro.

Płytki metro w domu

Heksagony inspirowane są wyglądem stacji metra, stąd też ich druga nazwa, która brzmi płytki metro. Wyróżnia je charakterystyczny wygląd – są to niewielkie prostokąty zazwyczaj o szkliwionej powierzchni. Najczęściej mają one kolor biały lub czarny, ale coraz częściej w sklepach pojawiają się heksagony w intensywnych i kolorowych barwach.

Heksagony na ścianie dla fanów minimalizmu

Pracownia 4pm.com.pl stosuje w domach jednorodzinnych, w których króluje styl minimalistyczny, nowoczesny lub industrialny. Heksagony w takich wnętrzach są świetną alternatywną dla klasycznych płytek gresowych o standardowym kształcie. Używa się ich do wykańczania ściany pomiędzy dolnymi a górnymi rzędami szafek w kuchni, a także przestrzeni nad wanną czy umywalką w łazience. Płytki metro można również wykorzystać jako pojedyncze elementy zdobnicze.

Jak układać płytki metro na ścianie?

Płytki metro układa się podobnie jak gres o tradycyjnych kształtach. Trzeba jednak pamiętać, że ich forma wymaga większego doświadczenia w takich pracach.